Brankářské rukavice Mitre (č.7)

Kód: 237
Výprodej
Značka: Mitre
295 Kč –53 %
91406048 1089526224748399 4747377414131154944 o
295 Kč –53 % 139 Kč
Skladem

Brankářské rukavice od značky Mitre

Velikost č.7

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brankářské rukavice od značky Mitre

Velikost č.7

V roce 1817 Benjamin Crook otevřel svou koželužnu v Huddersfieldu v Anglii a dal své jméno společnosti, kterou založil. Původ jeho jména souvisí s dlouholetým přátelstvím mezi Crookem a vesnickým biskupem. Crook vzal slavnostní pokrývky hlavy, které nosili biskupové v tradičním křesťanství („mitre“), aby pojmenovali svou společnost.

Společnost vyráběla fotbalové míče a rugby míče pro kluby po celém světě a v roce 1959 se Mitre rozšířil na kriket, jemnou kůži a tašky. Sportovní obuv následovala o rok později. Významný fotbalista Manchesteru United Denis Law se stal prvním oficiálním Mitrovým mluvčím v roce 1964. O dva roky později se Mitre stal oficiálním dodavatelem míčů pro Anglický fotbalový svaz a na dalších čtyřicet let se mělo finále FA Cupu hrát s Mitre míčem.

Muhammad Ali nosil Mitre ve svém 59. profesionálním boji proti Leonovi Spinksovi v New Orleans a Stuart Pearce nosil kopačky Mitre v roce 1977. Mitre byl také oficiálním dodavatelem míče na mistrovství světa v ragby 1987, společně hostitelem Austrálie a Nového Zélandu. V roce 1992 se Mitre stal oficiálním dodavatelem míčů pro nově vytvořenou FA Premier League, a místo kožených míčků, které byly použity dříve, představil své syntetické míče. V roce 2003 byl Mitre použit na mistrovství světa v nohejbalu na Jamajce. Anglický národní nohejbalový tým se také objevil na turnaji v mitre.

V roce 2000 Mitre přijel do Argentiny a podepsal dohody s několika kluby Primera División. Newell's Old Boys, Estudiantes de La Plata, Unión de Santa Fe, Belgrano de Córdoba, Arsenal de Sarandí a Chacarita Juniors byli prvními týmy, které nosily uniformy Mitre. Fotbalová hvězda a velvyslanec dobré vůle UNICEF George Weah se v roce 2004 spojili s Mitrem, aby darovali 5 000 fotbalových míčů dětem v Libérii a 5 000 fotbalových míčů iráckým dětem. Další podpora se k Mitre připojila v roce 2006, kdy byl podepsán australský hráč kriketu Shane Warne, který měl nosit obuv Mitre.

V roce 2007 Mitre zahájil svůj nový fotbalový míč „Revolve“ na EFL, kde každý klub hrál se svým vlastním barevným míčem. Bylo to poprvé, co se něco takového stalo. Mitre také znovu vstoupil na trhy s oděvy a obchody se soupravami s Ipswich Town a Huddersfield Town FC. V roce 2008 Mitre podepsal smlouvu s hráčem All Black Lukem McAlisterem, který se stal loutkou svého ragbyového sortimentu. Ve stejném roce společnost podepsala dohodu s El Salvador national football team, aby se stala jejím výhradním jednotným poskytovatelem.V roce 2009 Mitre rozšířila své podnikání v Jižní Americe a stala se oficiálním jednotným poskytovatelem mnoha týmů v Chilean league.

V červnu 2011 Mitre prodloužil svou dohodu se skotskou Premier League, aby byl oficiálním dodavatelem míčů do roku 2015. V roce 2015 Mitre uvedli svoji novou technologii Hyperseam , která nadchne fotbalovou ligu a skotskou Premier League v nadcházejících letech, protože obě oznámily nové sponzorské dohody pro Mitre, aby zůstal oficiálním dodavatelem míčů. V roce 2016 Mitre oznámila svou sponzorskou dohodu, aby se stala oficiálním sponzorem míče pro Singapurskou profesionální fotbalovou ligu. Mitre také ohlásil sponzorství rukavic pro singapurské brankáře Nozawu Yosuke (Albirex Niigata Singapur), Khairulhin Khalid (Hougang United) a Beatrice Tan (singapurský národní tým žen). Sponzorství s Beatrice Tan pochodovalo na prvním místě, kdy je v Singapuru sponzorována fotbalistka. 

V květnu 2017 Mitre přivezl design míče „Delta“ jako oficiální míč anglické fotbalové ligy od sezóny 2017–18. Společnost také zahájila kampaň „Legenda se vrací“ na propagaci akce. Fotbal byl odhalen živě na Soccer AM a na stadionu ve Wembley.